دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از فناوری های دیجیتالی از طریق اینترنت، رسانه های اجتماعی، تلفن های همراه یا هر رسانه دیجیتال دیگر

بازاریابی-دیجیتال

Digital Marketing

بازاریابی دیجیتال چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از فناوری های دیجیتالی از طریق اینترنت، رسانه های اجتماعی، تلفن های همراه یا هر رسانه دیجیتال دیگر است.

این واژه همچنین شامل استراتژی های مختلف بازاریابی مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی، بهینه‌سازی موتور جستجو و بازاریابی از طریق ایمیل است.

بازاریابی اینترنتی با بازاریابی دیجیتال تفاوت دارد. بازاریابی اینترنتی تبلیغاتی است که فقط در اینترنت وجود دارد. در حالی که بازاریابی دیجیتال می تواند از طریق دستگاه های تلفن همراه، روی سکوی مترو، یک بازی ویدیویی یا از طریق یک برنامه تلفن هوشمند انجام شود.

در مقایسه با روش های سنتی بازاریابی، بازاریابی دیجیتال اساساً داده محور است.

با استفاده از نیروهای ترکیبی اینترنت و فناوری، بازاریابان دیجیتال امروز قادر به جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مختلف رفتار مشتری یا مشارکت کاربر هستند، که به آنها امکان می دهد محتوای شخصی و تبلیغات را به سمت مخاطبان کاملاً مشخص برای تسهیل نتایج بهتر تسهیل کنند.

 

دیجیتال-مارکتینگ

چرا بازاریابی دیجیتال؟

بازاریابی دیجیتال قابل پیگیری و اندازه گیری است.

پیشرفت های تکنولوژیکی اندازه گیری کارآیی کمپین های بازاریابی از طریق داشبورد تجزیه و تحلیل دیجیتال مانند Google Analytics ، Google Data Studio و Adobe Analytics را نسبتاً آسان کرده است.

بازاریابی-دیجیتال

عوامل موثر در بازاریابی دیجیتال

کاربر

برخورد مشتری و تعامل مشتری با نام تجاری شما در تمام کانال های دیجیتال و غیر دیجیتال که احساسات و برداشت های او را از نام تجاری شما شکل می دهد.

کانال های دیجیتال

ستون دوم بازاریابی دیجیتال کانال های بازاریابی دیجیتال هستند.

کانال بازاریابی نوعی رسانه است که سازمانها برای برقراری ارتباط یا ارسال پیام به مصرف کنندگان از آن استفاده می کنند.

در بازاریابی دیجیتال، کانال های دیجیتال راهی هستند که مشتریان شما از کسب و کار شما و آنچه که ارائه می دهید مطلع می شوند. از اینجا ترافیک بازدید سایت شما (کاربران) ناشی می شود.

خلاقیت و محتوا

ستون سوم بازاریابی دیجیتال، خلاقیت و محتوا است.

اینها محتواهایی به شکل گرافیک تصویری، متنی و ویدئویی است که توسط مارک شما ایجاد و به بازار عرضه شده و مشتریان شما با آنها تعامل برقرار می کنند و به آنها بازاریابی محتوا نیز گفته می شود.

استراتژی-دیجیتال-مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال یک برنامه یا اقدام برای دستیابی به اهداف تعیین شده بازاریابی است. اهداف براساس اهداف تجاری شما و به ترتیب اولویت تعیین می شوند. پس از تعیین این اهداف، کمپین های بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به آنها توسعه و اجرا می شوند.

استراتژی بازاریابی دیجیتال با یک کمپین بازاریابی دیجیتال متفاوت است. هنگام صحبت در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال، ما برای دستیابی به یک هدف بلند مدت یا کلان به یک طرح جامع یا یک طرح اصلی اشاره می کنیم. از طرف دیگر کمپین ها تاکتیک های خاصی هستند که برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت در استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده می شوند.

کسب و کار شما همچنین به یک استراتژی بازاریابی محتوای رقابتی و پایدار نیاز دارد. تا ضمن استفاده از قدرت استفاده از محتوای آنلاین، ضمن تلفیق کانالهای مختلف بازاریابی دیجیتال با رسانه های سنتی، مشتریان بیشتری را جذب و تبدیل کند.

در حالی که مشاغل همچنان به دنبال تحول دیجیتال در عملیات اصلی خود و در کانالهای جدید جذب مشتری هستند. داشتن یک استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب برای این موفقیت حیاتی است.

 (PPC) در واقع اصطلاحی گسترده است که شامل هر نوع بازاریابی دیجیتال می شود که در آن شما برای هر کاربری که روی یک تبلیغ کلیک می کند هزینه پرداخت می کنید.

 به عنوان مثال، Google AdWords نوعی تبلیغات PPC به نام “تبلیغات جستجوی پولی” است. Facebook Ads نوعی دیگر از تبلیغات PPC به نام “تبلیغات پرداخت شده در شبکه های اجتماعی” است.

پروژه-دیجیتال-مارکتینگ

پروژه دیجیتال مارکتینگ

تعریف مارک: برای تعریف نام تجاری خود از دستورالعمل های مارک تجاری استفاده کنید. نکات فروش بی نظیر (USPs) کسب و کار خود را در نظر بگیرید.

توسعه شخصیت های مشتری: اطلاعات جمعیتی مانند سن، جنسیت، موقعیت مکانی و همچنین انگیزه هایی را که مردم را به سمت انتخاب محصولات و خدمات سوق می دهد، درک کنید. برای کمک به انتخاب خریدار و تقسیم بندی آنها براساس کلمات کلیدی در ترافیک ارگانیک، از Google Analytics استفاده کنید.

شناسایی بازارهای هدف: از ابزارهای تحقیق در بازار مانندGoogle Keyword Planner ، Google Trends و Facebook Audience Insights برای انجام تحقیقات بازار و شناسایی بازارهای بالقوه هدف استفاده کنید.

انجام تجزیه و تحلیل رقابتی: برای تجزیه و تحلیل رقبا و انجام تجزیه و تحلیل SWOT از ابزارهای تجزیه و تحلیل وب و اجتماعی مانند similarweb ، Semrush و SocialBakers استفاده کنید.

مدیریت و تخصیص مناسب منابع برای دستیابی به اهداف: منابع شامل نیروی انسانی (تیم داخلی یا برون سپاری، آژانس های بازاریابی خارجی) و بودجه است.

بررسی و بهینه سازی عملکرد کمپین: از ابزارهای تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال مانند Google Analytics برای ردیابی، اندازه گیری و گزارش عملکرد کمپین های بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید.

عوامل-دیجیتال-مارکتینگ

نمونه های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی وب سایت

بازاریابی محتوا

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

بازاریابی وابسته

بازاریابی ویدیویی

تبلیغات بومی

پیام کوتاه

بازاریابی موتور جستجو (SEM)

وبسایت

بازاریابی وب سایت

وب سایت، محور کلیه فعالیتهای بازاریابی دیجیتال است. به تنهایی یک کانال بسیار قدرتمند است. همچنین رسانه مورد نیاز برای اجرای انواع مبارزات بازاریابی آنلاین است. یک وب سایت باید یک برند، محصول و خدمات را به روشی روشن و به یاد ماندنی نشان دهد. باید سریع، مناسب برای موبایل و استفاده از آن آسان باشد.

تبلیغات PPC بازاریاب ها را قادر می سازد تا از طریق تبلیغات پولی به اینترنت در تعدادی از سیستم عامل های دیجیتال دسترسی پیدا کنند. بازاریابان می توانند کمپین های PPC را در Google ، Bing ، LinkedIn ، Twitter ، Pinterest یا Facebook تنظیم کرده و تبلیغات خود را به افرادی که اصطلاحات مربوط به محصولات یا خدمات را جستجو می کنند، نشان دهند. کمپین های PPC می توانند کاربران را بر اساس مشخصات دموگرافیکی آنها (مانند سن و جنسیت) تقسیم بندی کرده و یا حتی علایق خاص یا موقعیت مکانی آنها را هدف قرار دهند. محبوب ترین سیستم عامل های PPC Google Ads و Facebook Ads هستند.

بازاریابی-محتوا

بازاریابی محتوا

هدف از بازاریابی محتوا دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق استفاده از محتوا است. محتوا معمولاً در یک وب سایت منتشر می شود و سپس از طریق رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل، سئو یا حتی کمپین های PPC تبلیغ می شود. ابزارهای بازاریابی محتوا شامل وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، دوره های آنلاین، اینفوگرافی، پادکست و وبینار است. بازاریابی محتوا اصطلاح بازاریابی دیجیتال نسبتاً گسترده دیگری است.

بازاریابی-ایمیل

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی از طریق ایمیل هنوز یکی از موثرترین کانال های بازاریابی دیجیتال است. بسیاری از افراد بازاریابی ایمیلی را با پیام های ایمیل هرزنامه اشتباه می گیرند.

اما این چیزی نیست که بازاریابی از طریق ایمیل انجام شود. بازاریابی از طریق ایمیل واسطه ای برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه یا افراد علاقه مند به برند شماست.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

هدف اصلی یک کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی آگاهی از برند و ایجاد اعتماد اجتماعی است. هرچه بیشتر به بازاریابی شبکه های اجتماعی می پردازید، می توانید از آن برای دریافت هدایت یا حتی به عنوان کانال فروش مستقیم استفاده کنید.

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی است و اینترنت زندگی جدیدی را در این حالت آماده به کار قدیمی ایجاد کرده است. با بازاریابی شرکت های وابسته، افراد تأثیرگذار محصولات دیگران را تبلیغ می کنند و هر زمان که فروش انجام می شود یا معرفی می شود، کارمزد دریافت می کنند. بسیاری از شرکت های معروف مانند آمازون برنامه های وابسته دارند که ماهانه میلیون ها دلار به وب سایت هایی که محصولاتشان را می فروشند پرداخت می کنند.

دیجیتال-مارکتینگ
http://mehrsolutions.com/

بازاریابی ویدیویی

YouTube به دومین موتور جستجوی محبوب تبدیل شده است و بسیاری از کاربران قبل از تصمیم گیری در مورد خرید، یادگیری، خواندن و بازبینی یا فقط برای آرامش، به YouTube رجوع می کنند. چندین سیستم عامل بازاریابی ویدئویی از جمله Facebook Videos ، Instagram یا حتی TikTok وجود دارد که می توانید از آنها برای اجرای یک کمپین بازاریابی ویدیویی استفاده کنید. شرکت ها با ادغام ویدئو با سئو ، بازاریابی محتوا و فعالیت های گسترده بازاریابی در شبکه های اجتماعی بیشترین موفقیت را در این زمینه پیدا می کنند.

تبلیغات بومی

تا به حال به پایین یک مقاله رسیده و لیستی از مقالات پیشنهادی را مشاهده کرده اید؟ این تبلیغات بومی است. بیشتر تبلیغات بومی تحت بازاریابی محتوا قرار می گیرد زیرا از آن برای جذب کلیک استفاده می کند. تشخیص تبلیغات بومی ممکن است کمی دشوار باشد.

پیام کوتاه

شرکت ها و سازمان های غیر انتفاعی نیز برای ارسال اطلاعات در مورد آخرین تبلیغات خود یا دادن فرصت هایی به مشتریان مایل، از پیامک یا پیام کوتاه استفاده می کنند. نامزدهای سیاسی انتخابات نیز از تبلیغات پیام کوتاه برای انتشار اطلاعات مثبت در مورد سیستم عامل خود استفاده می کنند. با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از کمپین های ارسال متن برای مکالمه به مشتریان این امکان را می دهند که مستقیماً از طریق یک پیام کوتاه ساده پول پرداخت کنند.

بازاریابی موتور جستجو (SEM)

گوگل، بینگ و یاهو به شما امکان می دهند تبلیغات متنی را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) خود انجام دهید. تبلیغات جستجوی پولی یکی از بهترین روش ها برای هدف قرار دادن مشتریان بالقوه ای است که به طور فعال در جستجوی محصول یا خدماتی مانند شما هستند.

 تبلیغات دیجیتال مارکتینگ چیست

تبلیغات دیجیتال فرآیند انتشار مطالب تبلیغاتی از طریق سیستم عامل های آنلاین مانند رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو، وب سایت ها و هر برنامه دیگری است که به صورت دیجیتالی قابل دسترسی است. مصرف کنندگان بیشتر وقت خود را در اینترنت می گذرانند. بنابراین تبلیغات دیجیتال به شما کمک می کند تجارت خود را مستقیماً به جایی که مخاطب شما است هدایت کنید.

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) هنر و دانش بهبود تجربه کاربر آنلاین شماست. بیشتر اوقات، مشاغل از CRO استفاده می کنند تا از ترافیک وب سایت موجود خود، تبدیل های بیشتری (هدایت ، چت ، تماس ، فروش و غیره) را انجام دهند.

بهینه سازی موتور جستجو

با استفاده از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) صفحات یا پست های وبلاگ در سایت خود را به صورت آلی رتبه بندی کنید. لازم نیست برای هر کلیک مستقیم پرداخت کنید، اما دریافت یک صفحه برای رتبه بندی معمولاً زمان و تلاش زیادی می برد.

مزیت طراحی سایت در کسب و کار

نکات مهم  دیجیتال مارکتینگ

وبسایت

بررسی ها

صفحات شبکه های اجتماعی

مارک تجاری (آرم ، نماد ، کلمات اختصاری و غیره)

محتوای ویدیویی (تبلیغات ویدئویی ، دموی محصول و غیره)

تصاویر (اینفوگرافیک ، عکس محصول ، عکس شرکت و غیره)

محتوای نوشته شده (پست های وبلاگ ، کتابهای الکترونیکی ، توضیحات محصول ، توصیفات ، و غیره)

محصولات یا ابزارهای آنلاین (SaaS ، ماشین حساب ، محتوای تعاملی و غیره).

آپدیت و به روز بودن

طراحی مهر راهکار همگام با شما

گروه نرم افزاری پرواز نرم افزار سهند با مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم در راستای طراحی وب سایت مورد نیاز مشاغل آماده همکاری با تمامی انواع مشاغل و کسب و کارها.

 

شرکت نرم افزار سهند پشتیبانی دائم وب سایت طراحی شده را بر عهده گرفته و هر گونه ایرادات و خطاهای بوجود آمده در سایت طراحی شده  را در کوتاهترین مدت رفع می نماید.

گروه مهندسی طراحی آماده ارتقاء سطح سئوی سایت‌های طراحی شده می باشد تا یافته شدن سایت شما توسط موتورهای جستجو و گوگل در سطوح بالاتر قرار بگیرد.

 

طراحی وب سایت های فروشگاهی در جهت افزایش فروش محصولات مخصوصا در روزهای تعطیل و افزایش مشتری و شناخته شدن کسب و کار شما به صورت محلی ، شهری ، و برون مرزی.

طراحی انواع سایت و وبلاگ به صورت وردپرسی و قالب آماده و انواع سایت سفارشی به صورت برنامه نویسی و HTML برای تمامی مشاغل و کسب و کارها، با ارتقاء سطح سئو و کاربری آسان و امنیت بالا .