طراحی وب سایت

یکی از مهمترین مباحث امروزی در مشاغل علی الخصوص تجارت و مارکتینگ جهت معرفی و ارائه محصولات طراحی یک وب سایت حرفه ای می باشد. طراحی سایت را با ایجاد یک چارچوب اساسی شروع کنید. بخاطر داشته باشید که طراحی کلی نسبت به اندازه های مختلف صفحه نمایش چقدر پاسخگو است. تا اطمینان حاصل کنید که مطالب شما به راحتی در کامپیوترهای رومیزی و تلفن های هوشمند قابل خواندن است.

انواع وب سایت

در این مقاله با بیان انواع مشاغل و وب سایت های مربوطه با مراحل طراحی سایت آشنا خواهید شد.

طراحی وبسایت چیست

طراحی سایت خوب بسیار فراتر از یک ظاهر جذاب است و باعث ایجاد جذابیت در کاربر می شود. توجه داشته باشید که شرکتهای دیگر با طراحی وب سایت خود چه کاری انجام داده اند و به سرعت مشخص کنید که کدام قالب برای هر پروژه بهتر است. دانستن آنچه دیگران با انواع مختلف صفحه انجام داده اند به شما احساس خوبی نسبت به نوع وب سایتی می دهد که برای شما بهتر کار خواهد کرد.

آموزش طراحی سایت

مراحلی که برای طراحی یک وب سایت حرفه ای باید قدم به قدم طی شود:

 • هدف خود را تعیین کنید
 • نوع وب سایت خود را مشخص کنید
 • یک سازنده وب سایت انتخاب کنید
 • طرح خود را مشخص کنید
 • نام دامنه خود را انتخاب کنید
 • مطالب خود را جمع کنید
 • صفحات مناسب را اضافه کنید
 • عناصر وب سایت خود را طراحی کنید
 • ابزار حرفه ای مورد نیاز خود را انتخاب کنید
 • آن را برای همه قابل دسترسی کنید
 • برای موبایل بهینه سازی کنید
 • سئو سایت خود را تقویت کنید
 • با بازدید کنندگان درگیر شوید
 • بازخورد بخواهید
 • منتشر و به روز کنید.

 

با توجه به اینکه صفحه اصلی یک وب سایت یا هوم پیج، مهمترین قسمت در طراحی یک سایت می باشد. چرا که دربر گیرنده و ارائه دهنده مطلب کلی می باشد. و همانند پل ارتباطی بین صفحات زیرمجموعه است. باید در طراحی این قسمت مطالب زیر را در نظر داشته باشیم:

صفحه اصلی یا هوم پیج در طراحی وب سایت

شما به عنوان یک طراح یا صاحب مشاغل کوچک، باید با انواع مختلف صفحات وب موجود در آن آشنا باشید. بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که کدام نوع نیازهای شما را برآورده می کند. مطالعه سایت رقبا به شما امکان می دهد قالب مناسب برای هر برند و مشتری خود را ایجاد کنید.

صفحه اصلی مرکز اصلی سایت شما است و به عنوان چهره یک مارک تجاری عمل می کند.

صفحه اصلی به بازدیدکنندگان سایت کمک می کند تا به مناطق مختلف سایت دسترسی پیدا کنند و همچنین می تواند به عنوان یک راهنما عمل کند. از آنجا که بیشتر افراد از طریق صفحه اصلی به سایت شما مراجعه می کنند، اینجاست که طراحی بیشترین اهمیت را دارد.

یک صفحه اصلی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. هنگام طراحی مهم است که به یاد داشته باشید که هدف صفحه اصلی به عنوان ناوبری اصلی و نقطه مورد علاقه بازدید کنندگان سایت است. روشن کنید که تجارت چیست و پیشنهاد ارزش منحصر به فرد (UVP) را از ابتدا ارائه دهید. ارزش پیشنهادی یک کسب‌ وکار، یکی از عناصر مهم مدل کسب ‌وکار سازمان است.

درصورتی‌که UVP درست طراحی‌ شده باشد، تطابق بین نیاز مشتری و راهکار یا محصولی که سازمان در پی ارائه آن است ایجاد می‌شود و کسب‌ وکار می‌تواند وارد چرخه رشد و مقیاس‌پذیری شود. ساختار سلسله مراتبی و ناوبری سایت را در صفحه اصلی ایجاد کنید. از پالت رنگ، آرم و تصاویر مارک خود مرتبط با تجارت استفاده کنید. صفحه اصلی لحن تصویر کسب و کار را تعیین می کند. بنابراین باید از طریق تصاویر و کلمات شرح حالی از اینکه شما کی هستید را بیان کنید.

تجارت الکترونیکی

وب سایت تجارت الکترونیکی (E-commerce) مقصدی برای خرید آنلاین است که کاربران می توانند محصولات یا خدمات را از شرکت شما خریداری کنند.

یک وب سایت تجارت الکترونیکی قوی امکان جستجوی محصولات، فیلتر کردن بر اساس دسته ها، برجسته کردن فروش ویژه و خرید را آسان می کند.

تیم شما می تواند موجودی آنلاین را به راحتی به روز کرده و محصولات جدید را لیست کند. از آنجا که سیستم بهم پیوسته است، فروش، تدارکات و بازاریابی از آنچه که بخوبی کار می کند مطلع می شوند. در قسمت طراحی، سیستم عامل های تجارت الکترونیکی چندین الگو را ارائه می دهند که تقریباً با هر نوع کسب و کار مطابقت دارند.

تصاویر به صورت حرفه ای باید طراحی شود و محصول را به وضوح نشان دهد. اما توضیحات در ابتدا مختصر و با جزئیات بیشتر در صفحه محصول بیان شود.

تجارت الکترونیک

وبلاگ

یک وبلاگ دارای مقالات، عکس ها و فیلم هایی است که مرتباً به روز می شوند. وبلاگ ها با محتوای شخصی و راحت تری در مقایسه با مجلات شروع به کار کردند. اما از آن زمان، خطوط تار شده اند و اکنون بسیار عادی است که مارک ها و مشاغل بزرگ وبلاگ خود را دارند. افزودن محتوای خبره، اعتبار کلی یک شرکت یا یک شخص را بهبود می بخشد. وبلاگ ها همچنین مطالبی را برای پست های شبکه های اجتماعی و کمپین های ایمیل فراهم می کنند.

یک وبلاگ همچنین می تواند برای شرکت های کوچکتر دست و پا گیر باشد. قبل از اینکه به فکر راه اندازی آن باشید، مطمئن باشید که یک تیم و استراتژی برای تازه نگه داشتن مطالب در نظر گرفته اید. در واقع داشتن یک وبلاگ و ارائه چند ویدیو یا راهنما بهتر از داشتن یک وبلاگ منسوخ ناامیدکننده است.

وبلاگ

 

CTA یا صفحات فرود (Call To Action) در طراحی وب سایت

صفحه فرود یا کال تو اکشن نوع خاصی از صفحه است که برای یک کمپین بازاریابی ایجاد شده و بازدیدکنندگان را به سمت اقدام خاصی سوق می دهد.

محتوای یک CTA باید محدود باشد و به سمت عملی باشد که کاربر دوست داردانجام دهد. فضای کافی اطراف CTA خود بگذارید و عناصری را که مربوط به هدف آن نیستند برای صفحات دیگر ذخیره کنید.

Shopify یک صفحه فرود نسخه آزمایشی رایگان می باشد. عناوین ساده و فراخوان برای اقدام را فراهم می کند.

رسانه های اجتماعی

تقریباً 2.77 میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی با ده ها سیستم عامل مختلف موجود هستند. مهم نیست که مخاطب شما چه کسانی باشد، احتمالاً آنها را در Facebook یا Twitter یا Instagram یا Snapchat یا LinkedIn خواهید یافت. اگرچه نمی توانید خود سیستم عامل ها را دوباره طراحی کنید، اما تا حدی بر ظاهر صفحه خود کنترل دارید و می توانید محتوایی ایجاد کنید که باعث به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی شود.

به دنبال یک نگاه سازگار در تمام صفحات رسانه های اجتماعی و صفحات وب خود باشید. بنابراین کاربران فورا می دانند نام تجاری شما در پشت صفحه قرار دارد. از همان آرم و گزینه های رنگی استفاده کنید. صدا و شخصیت خاصی را انتخاب کنید که در تمام مطالب بدرخشد.

رسانه های اجتماعی

 

ایجاد محتوا در طراحی وب سایت

هنگام ایجاد محتوا، روی مواردی که پتانسیل بالایی برای به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی دارند. مانند فیلم های سرگرم کننده، اینفوگرافیک، الگوهای رفتاری، گزارش های عمیق و پیشنهادهای رایگان تمرکز کنید.

صفحات راهنما و تماس

فهرست یا صفحه تماس مکانی است که کاربران می توانند با شما یا دیگران ارتباط برقرار کنند.

وقتی می خواهید مخزنی از مشاغل یا افراد درون یک سازمان را لیست کنید، این نوع وب سایت به خوبی کار می کند. به عنوان مثال، یک دایرکتوری رستوران محلی دارای غذاخوری های منطقه با منوها، محدوده قیمت، شماره تلفن و نظرات است.

ماهیت یک سازمان فرصتی را برای وب سایت فهرست ایجاد می کند. به عنوان مثال، یک انجمن دندانپزشکان محلی در یک شهر ممکن است هر یک از اعضا، حوزه تخصص و اطلاعات تماس آنها را لیست کند. این گزینه طراحی را برای مشتریان در جیب عقب خود نگه دارید.

وب سایت فروشگاهی

یک فروشگاه آنلاین معمولی مشتری را قادر می سازد تا محصولات و خدمات شرکت را مرور کند. عکس ها یا تصاویر محصولات را به همراه اطلاعاتی در مورد مشخصات محصول، ویژگی ها و قیمت ها مشاهده کند. فروشگاه های آنلاین معمولاً خریداران را قادر می سازند تا از ویژگی های “جستجو” برای یافتن مدل ها، مارک ها یا موارد خاص استفاده کنند.

فن آوری های جدید فناوری اطلاعات نحوه خرید مردم در قرن 21 را کاملاً تغییر داده است. اینترنت و دستگاه های تلفن همراه امکان خرید محصولات یا خدمات را در هر زمان و در هر مکان امکان پذیر کرده است. در نتیجه تعداد بسیار زیادی از وب سایت های تجارت الکترونیکی در شبکه جهانی وب ظاهر شده و به رقابت با یکدیگر ادامه می دهند.

وب سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروش آنلاین

 

 

طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی حرفه ای

برای پیروزی در این رقابت، اطمینان حاصل کنید که وب سایت تجارت الکترونیکی شما قادر به ارائه تجربه عالی برای مشتری است. هیچ فرمول جادویی برای یک تجارت موفق الکترونیکی وجود ندارد. با این حال برخی از عناصر اصلی یک وب سایت تجارت الکترونیکی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

 

نقش تصاویر در طراحی وب سایت فروشگاهی

از آنجا که خریداران آنلاین معمولاً به کالای واقعی دسترسی ندارند، ظاهر بصری آنچه به صورت آنلاین می فروشید بسیار مهم است. تصور کنید که از طریق یک وب سایت تجارت الکترونیکی در حال خرید لباس هستید.

در یک فروشگاه واقعی می توانید موادی را که از آن ساخته شده لمس کنید، آن را امتحان و با رنگ سایر لباس ها مطابقت دهید.

اما هیچ یک از این اقدامات به صورت آنلاین انجام نمی شود. آنچه فروشگاه های الکترونیکی می توانند استفاده کنند تصاویری است که قرار است مشتری را به کالاهای خاص متقاعد کند.

توضیحات محصول در فروش آنلاین

شرح دقیق محصول تصمیم خریدار را برای سهولت خرید انجام می دهد. همچنین به دلیل انتظارات بی نظیر در مورد توصیف محصول و خود محصول، تعداد خریداران ناراضی کاهش می یابد.

به خریداران بگویید که چگونه از محصول و همچنین ویژگی های آن بهره مند می شوند.

قیمت گذاری در طراحی وبسایت فروشگاهی

بر اساس اینفوگرافیکی، 52٪ از افراد بیشتر وارد فروشگاهی می شوند که علامت “فروش” نشان داده شده است. همین اصل با فروشندگان آنلاین کار می کند. اگر برخی از محصولات را با قیمت کمتر ارائه می دهید، این موضوع را در وب سایت خود روشن کنید. رایج ترین رنگ برای علائم فروش قرمز است. علامت “فروش” قرمز اضافه کنید و از طریق قیمت قدیمی و همچنین برجسته کردن علامت جدید، ضربه بزنید. این تکنیک ساده باعث می شود خریداران باور کنند که با خرید این محصول به جای یک محصول مشابه دیگر، در هزینه های خود پس انداز می کنند.

همچنین قیمت نهایی محصول شامل مالیات و هزینه های تحویل باید به وضوح در صفحه توضیحات محصول نوشته شود.

ارائه گزینه های متنوع در فروش آنلاین

آنچه که خواسته های یک مشتری را برآورده می کند لزوماً همان خواسته مشتری نیست. با ارائه طیف گسترده ای از گزینه ها تعداد مشتریانی که می توانید رضایت آنها را جلب کنید افزایش می یابد.

دکمه شبکه های اجتماعی در طراحی وب سایت

همیشه به خاطر داشته باشید که ما در عصر رسانه های اجتماعی زندگی می کنیم. دکمه های “پسندیدن” و “اشتراک گذاری” یک روش خوب برای افزایش آگاهی خریداران احتمالی درباره محصولات شما به صورت رایگان است.

 

نظرات خریداران در طراحی وب سایت

طبق نظرسنجی توسط Search Engine Land، تقریباً 72٪ از مصرف کنندگان بیشتر به توصیه های شخصی مصرف کنندگان نسبت به بررسی آنلاین اعتماد دارند. همچنین نظرات خریداران در مورد محصولات مختلف یکی از راه های نظارت بر رضایت مشتری و ایده های منبعی برای بهبود خدمات شما در آینده است تا محصولات دیگر را ارائه دهید.

تجارت اینترنتی Oracle / ATG یک پلت فرم بین کانال پیشرو است. Business Business Intelligence آن، داده های مربوط به رفتار مشتری در وب سایت و همچنین اطلاعات دموگرافیک را از طریق کانال های مختلف ترکیب می کند. این به وب سایت شما این امکان را می دهد تا بهترین محصول منطبق بر علاقه مشتری شما را ارائه دهد و فروش آنلاین را افزایش دهد.

سیاست عودت، تعویض و تضمین کالا در فروش آنلاین

بسیاری از خریداران آنلاین نگرانند کالایی که خریداری می کنند دقیقاً همان چیزی نباشد که انتظار دارند. با گفتن سیاست های امکان بازگشت و ضمانت از آنها اطمینان حاصل کنید که در آنجا طرح پشتیبان برای کسانی که از خرید راضی نیستند وجود دارد. در صورت فروش محصولات از تولید کنندگان شخص ثالث، بهتر است لینک هایی را به سیاست تضمین آنها در وب سایت خود ارائه دهید.

ضمانت امنیت خرید اینترنتی

اطلاعات احراز هویت دارنده کارت هدف اصلی هکرها است. با درج مهر اعتماد آنها را متقاعد کنید که معاملات آنها کاملاً ایمن خواهد بود.

با این حال ارسال مهر و موم کافی نیست. شما باید مطمئن شوید که وب سایت تجارت الکترونیکی شما فقط ایمن به نظر نمی رسد بلکه صد در صد ایمن است. برای دستیابی به این هدف، میتوانید ارائه دهنده میزبانی سازگار با PCI DSS را انتخاب کنید.

طراحی وب سایت خبری

بررسی وب سایت های خبری از منظر طراحی می توانند جذاب باشند. صرف نظر از اینکه چه نوع اخباری را پوشش می دهند. همه آنها با چالش نمایش مقدار زیادی از محتوا در صفحه اصلی روبرو هستند که باعث ایجاد چیدمان، قابلیت استفاده و چالش های ناوبری برای طراح می شود. بررسی چگونگی پرداختن به این چالشها توسط وب سایتهای خبری می تواند برای طراحانی که با انواع دیگر وب سایتها کار می کنند، از جمله مواردی که دارای طرح زمینه وبلاگ هستند، ارزشمند باشد.

کسب درآمد از فاکتورهای اصلی وب سایت های خبری است. و جالب است که ببینید چگونه آنها تبلیغات را در طراحی ادغام می کنند. در برخی موارد، تبلیغات تا حدی مزاحم یا بیش از حد است. اما اکثر وب سایت های خبری می توانند بدون جلب خوانندگان، از تبلیغات استفاده کنند.

وب سایت خبری

 

طراحی وب سایت شرکتی

وب سایتهای شرکت به معنی کلیه وب سایتهایی است که توسط شرکت یا شرکتهای تابعه تحت مالکیت، اداره یا میزبانی می شوند. یا شرکت و شرکتهای تابعه از طریق آنها تجارت را انجام می دهند.

تمام اسناد، پرونده های ASP ، HTML ، DHTML ، SHTML و XML ، cgi و سایر اسکریپت ها، تمامی کدهای برنامه نویسی نرم افزار (منبع و شی)، بایگانی ها، و گزارش های سرور و ترافیک مربوط به این وب سایت ها، در هر مورد منحصر به محتوای شخص ثالث است.

وب سایت های شرکتی برای فروش محصولات نیستند. بلکه در عوض ارائه اطلاعاتی در مورد این واقعیت هستند که شرکت از حقوق اطلاعات و مشارکت سهامداران تبعیت می کند و انجام وظایف و تعهدات شرکت ها و قراردادهای آنها را تسهیل می کند. بنابراین  ما به یک وب سایت نگاه می کنیم اما دارای ویژگی های خاصی است. زیرا این سیستم خاص خود را دارد و علاوه بر این ، باید در نتیجه یک توافق نامه شرکت ایجاد شود که مشخص شود این یک وب سایت با این مشخصات است.

طراحی وب سایت آموزشی

وب سایت های آموزشی می توانند شامل وب سایت هایی باشند که دارای بازی ، فیلم یا منابع مرتبط با موضوع هستند و به عنوان ابزاری برای افزایش یادگیری و تکمیل آموزش در کلاس عمل می کنند. این وب سایت ها به ویژه در عصر امروز روند یادگیری را برای دانش آموز سرگرم کننده و جذاب می کند.

طراحی وب سایت سازمانی

وب سایت سازمانی نباید با یک شرکت یا وب سایت تجاری اشتباه گرفته شود. هدف این است که منافع و نظرات یک گروه خاص را در بر بگیرد و صرفاً برای همین منظور ایجاد شده است.

طراحی وب سایت تخصصی

وب سایت های تخصصی همانگونه که از اسمشان پیداست برای تخصص های گوناگون طراحی می شوند.

برای این گونه وب سایت ها میتوان وب سایت هایی همچون پزشکی، مهندسی، صنعتی، مسافرتی، ماگازین، شخصی و .. را عنوان کرد.

طراحی انواع وب سایت
پرواز نرم افزار سهند

 

طراحی انواع سایت تخصصی و حرفه ای و فروش آنلاین به صورت وردپرسی و برنامه نویسی توسط مهندسین مجرب با طراحی سئو سایت حرفه ای 

گروه برنامه نویسی مهر راهکار