طراحی اپلیکیشن های موبایل

گروه مهندسین شرکت پرواز نرم افزار سهند با طراحی حرفه ای انواع وب سایت و اپلیکیشن های موبایل همراه و همیار انواع مشاغل و کسب و کارهای سنتی و مدرن در جهت سوق دادن به سوی کسب و کار پر رونق و معرفی آنها به مصرف کنندگان واقعی می باشد.

انواع-اپلیکیشن-های-موبایل

Mobile applications

طراحی اپلیکیشن های موبایل

برنامه های مهندسی کسب و کار و طراحی  برای مشاغل مدرن

تلفن های هوشمند دیگر فقط موضوعی برای برقراری ارتباط نیستند. امروزه آنها چندین نیاز را پوشش می دهند و به ما در حل انواع مشکلات کمک می کنند. برنامه های تلفن همراه به ما امکان مطالعه و سرگرمی، انجام بسیاری از کارهای اساسی را در چند ثانیه، محاسبه و ویرایش، یادآوری و ارتباط ما با افراد دیگر و غیره را می دهند. با توجه به مجموعه آمار مفید در مورد بازاریابی موبایل، در سال 2017 کاربران به طور متوسط ​​69٪ از وقت رسانه خود را صرف تلفن های هوشمند کرده اند و این تعداد به طور مداوم در حال رشد است.

انواع اپلیکیشن های موبایل

 • طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی
 • طراحی اپلیکیشن موبایل آموزشی
 • طراحی اپلیکیشن موبایل گردشگری
 • طراحی اپلیکیشن موبایل بازاریابی و
 • طراحی اپلیکیشن موبایل خدماتی
 • طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید مانند اسنپ ( تاکسی یاب)
 • طراحی اپلیکیشن موبایل پزشکی

 

برای طبقه بندی برنامه های تلفن همراه دو دیدگاه جهانی وجود دارد:

 از نظر محتوایی که ارائه می دهند و از جنبه تحقق فنی آنها.

انواع-اپلیکیشن-های-موبایل

 

 

اپلیکیشن های موبایل از نظر محتوا

اپلیکیشن های کمکی

این نوع اصلی و شاید پرکاربردترین نوع برنامه های تلفن همراه است. این برنامه ها به کاربران امکان می دهد یک مشکل خاص را حل کنند یا کاری که روزانه با آنها روبرو هستیم را انجام دهند. در وقت و تلاش ما صرفه جویی می کنند.

در اینجا شما می توانید انواع مختلفی از ماشین حساب از استاندارد تا مالی و علمی، برنامه های ساعت و زنگ هشدار، چراغ قوه، اسکنر بارکد، ابزارهایی برای تبدیل و مدیریت رمز عبور، قفل صفحه و غیره پیدا کنید.

اپلیکیشن های سبک زندگی

این برنامه ها به حوزه های مختلف فعالیت های ما مرتبط با سبک زندگی و کیفیت زندگی متصل هستند. معمولاً آنها مضامین، موضوعات و خدمات کاملاً عمومی را پوشش می دهند. این برنامه ها به کاربران کمک می کنند خانه ها و دفاتر خود را پیدا کنند، سرگرمی هایی را سپری کنند، ظاهر خوبی داشته و احساس خوبی داشته باشند.

اگر برنامه شما در مورد املاک و مستغلات، مد، فرزندپروری یا سرگرمی باشد، این یک دسته برای آن است.

اپلیکیشن های پیمایش

این برنامه های تلفن همراه به کاربران کمک می کند تا راه خود را پیدا کرده و مسیرهای خود را برنامه ریزی کنند. اینها دستیارهای رانندگی و راه رفتن، برنامه های نقشه، اطلس، نقشه حمل و نقل عمومی و راه یاب، پرواز خلبانان و برنامه های کمک دریایی و مواردی از این دست هستند.

اپلیکیشن های تاکسی یاب

اپلیکیشن های غذایی و آشامیدنی

برنامه های غذایی و آشامیدنی همه چیز در مورد زندگی خوشمزه است. در اینجا همه چیز در مورد خوردن و آشامیدن، پخت و پز، غذای سالم، بیرون غذا خوردن و مواردی از این دست را خواهید یافت.

برنامه های متنوعی که دستور العمل ها و منوها، حقایق تغذیه ای، بازبینی درباره وعده های غذایی، نوشیدنی ها، رستوران ها و کافه ها، راهنماهای غذاهای کشورهای مختلف و موارد دیگر را در این گروه قرار می دهند.

اپلیکیشن-موبایل

اپلیکیشن های کتاب

اینها برنامه هایی برای خواندن مطالبی هستند که به طور سنتی چاپ می شدند. در اینجا این محتوا تعاملی می‌شود و قابلیت های مختلفی را برای دستکاری کاربر ارائه می دهد. برنامه های خواننده، کتابهای الکترونیکی تعاملی و کمیک ها در گروه برنامه های کتاب یافت می شوند.

اپلیکیشن-های-موبایل

اپلیکیشن های آموزشی

برنامه های کاربردی از این نوع همه در مورد یادگیری و آموزش هستند. هدف اصلی آنها، به اشتراک گذاشتن دانش به روشی تعاملی است. این هدف ممکن است مخاطبان متفاوتی باشد که رویکردهای گرافیکی و مفاهیم کلی طراحی رابط کاربری را برای هر مورد خاص تعیین می کنند. در این گروه مواردی از مبانی مانند خواندن، نوشتن، آوایی، رنگ، الفبا، برنامه های آموزش واژگان تا موضوعات باریک خاص مانند طبیعت و حیات وحش، جغرافیا و نجوم، زبان ها، برنامه‌های آماده سازی آزمون، درگاه های مدرسه و سیستم عامل های آموزشی را پیدا خواهید کرد.

اپلیکیشن های سرگرمی

برنامه های سرگرمی معمولاً با هدف افزودن سرگرمی به زندگی ما انجام می شوند. این برنامه های تعاملی برای سرگرمی کاربران با محتوای صوتی، تصویری، گرافیکی و سایر موارد طراحی و توسعه یافته اند. در اینجا برنامه های تلویزیونی و فیلم ها، برنامه های فروش بلیط، رابط های ایجاد هنر و باشگاه های سرگرم کننده و غیره وجود دارد.

اپلیکیشن های بازی

یک گروه دیگر از برنامه ها که می توانند سرگرمی و آموزشی باشند، بازی ها هستند. در اینجا گزینه های مختلفی از بازی های فکری یا آموزشی بسیار مفید گرفته تا زمان کش برای زمان انتظار را خواهید یافت. برنامه های بازی شاید متنوع ترین در سبک های بصری و طراحی چیدمان باشند.

اپلیکیشن های موسیقی

دامنه برنامه های موسیقی گزینه های بسیار متنوعی را برای کشف موسیقی، گوش دادن به آن، ضبط یا حتی ساخت موسیقی ارائه می دهد. اینها نه تنها پخش کننده های موسیقی و کتابخانه ها، بلکه برنامه هایی برای ایجاد موسیقی، آموزش، تماشای فیلم و کنسرت و حتی نوشتن متن هستند.

نرم-افزارهای-موبایل

اپلیکیشن های تجاری

این برنامه های تلفن همراه از افراد درگیر در فعالیت های تجاری پشتیبانی می کنند. آنها به ردیابی و تجزیه و تحلیل داده ها، ارائه قابلیت همکاری، مدیریت منابع و برنامه ریزی کمک می کنند.

همچنین برنامه هایی هستند برای استخدام و جستجوی شغل، دسک تاپ های از راه دور، برنامه های اشتراک فایل و ابزارهایی برای افزایش کار تیمی.

اپلیکیشن های مالی

برنامه های این گروه درباره پول است. آنها در واقع معاملات مالی را انجام می دهند و از کاربر در مورد شرکت یا موارد مالی شخصی پشتیبانی می کنند.

در اینجا برنامه های مدیریت مالی و بودجه، برنامه های حسابداری، برنامه های بانکی تلفن همراه، برنامه های مربوط به سرمایه گذاری، بیمه و سهام، مالیات و یادآوری صورتحساب وجود دارد.

اپلیکیشن های ورزشی

برنامه های این دسته مربوط به انواع فعالیت های ورزشی مانند فعالیت های حرفه ای، آماتور، دانشکده یا تفریحی هستند. آنها ممکن است برای تیم ها، لیگ ها و مسابقات ورزشی خدمت کنند، دارای ویژگی های مربوط به ورزشکاران، امتیازات پیگیری، دستورالعمل ها و اخبار ورزشی باشند.

اپلیکیشن-موبایل
اپلیکیشن های موبایل

اپلیکیشن های سلامتی و تناسب اندام

این نوع برای زندگی سالم کاربر است. برنامه هایی می توانند به نظارت بر شرایط سلامتی، ردیابی و تجزیه  تحلیل این نوع داده ها، کاهش یا افزایش وزن، مدیریت استرس، تناسب اندام، استراحت فعال یا تفریحات آرامش بخش کمک کنند.

ردیاب های تمرینی، دویدن و دوچرخه سواری، برنامه های تقسیم برنامه ها برای کاهش وزن، برنامه های پیلاتس و یوگا، برنامه های بارداری و همه این نوع کمک های مفید در این گروه وجود دارد.

طراحی-اپلیکیشن موبایل
مهر راهکار

اپلیکیشن های پزشکی

در مقایسه با دسته قبلی، این برنامه ها از نظر مراقبت های بهداشتی و درمان پزشکی حرفه ای تر هستند. آنها بر روی آموزش پزشکی، مدیریت و مرجع بهداشتی برای بیماران و پزشکان متمرکز شده اند. بنابراین، در اینجا با برنامه هایی روبرو خواهید شد که در مورد بیماری ها و علائم اطلاع رسانی می کنند. و به کشف آناتومی و پیگیری شرایط بهداشتی عمیق تر از ردیاب های بهداشت عمومی کمک می کنند و از سوابق پزشکی پشتیبانی می کنند.

اپلیکیشن های مجله و روزنامه ها

این دسته معمولاً برنامه هایی را که محتوایی را که معمولاً در روزنامه ها، مجلات یا سایر نشریات می یابیم، ارائه می دهند. معمولاً مطالب به طور خودکار تمدید می شوند و ممکن است موضوعات متنوعی را پوشش دهند. یا برنامه هایی که نسخه آنلاین نشریات چاپی را ارائه می دهند. و یا فقط اخبار و مقالات را به صورت آنلاین و بدون ارتباط با نشریه موجود فیزیکی ارائه دهد.

اپلیکیشن های خبری

هدف این برنامه ها ارائه اطلاعات به کاربران در مورد رویدادهای جاری در مناطق مختلف مورد علاقه از سیاست و سرگرمی گرفته تا فناوری، تجارت، علوم و سایر موارد است. برنامه ای از این نوع معمولاً محتوا را در قالب خواننده خبر یا قالب خلاصه ارائه می دهد.

اپلیکیشن های عکس و فیلم

این برنامه ها به ایجاد، مدیریت، ذخیره، یرایش و به اشتراک گذاری محتوای عکس و ویدیو کمک می کنند. افزودن جلوه های ویژه، چاپ، ایجاد کارت تبریک سفارشی و پست های شبکه اجتماعی، ویرایش محتوا با افزودن متن، تصاویر، ماسک، ساخت کلاژ و .. مواردی است که در این گروه پیدا می کنید.

طراحی وب سایت فوشگاهی

اپلیکیشن های خرید آنلاین (تجارت الکترونیکی)

بیشتر و بیشتر کاربران مشغول خرید آنلاین خود هستند و بخش عمده ای از آنها این کار را مستقیماً از طریق تلفن هوشمند انجام می دهند یا حداقل از برنامه ای به عنوان راهی برای دستیابی سریع و آسان به اطلاعات مربوط به کالا استفاده می کنند.

 طبق بررسی، 80٪ خریداران از تلفن همراه داخل یک فروشگاه فیزیکی استفاده می کردند تا یا به بررسی محصولات بپردازند. قیمت ها را مقایسه کنند یا مکان های جایگزین فروشگاه را پیدا کنند. Statista همچنین از تجارت الکترونیکی موبایل به عنوان یک روند پایدار رشد در خرید آنلاین برخوردار است. انتظار می رود بیش از 70 درصد سهم خرید تلفن همراه در کل تجارت الکترونیکی تا سال 2021 باشد.

اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی

این برنامه های تلفن همراه همه چیز در مورد ارتباطات است. آنها با استفاده از محتوای مختلف مانند متن، عکس، فیلم، صدا افراد را به هم متصل می کنند. این برنامه ها ممکن است هم در ارتباطات شخصی و هم در ارتباط با جامعه باشد. در اینجا برنامه های پیام متنی و صوتی، تماس های صوتی و تصویری، اشتراک عکس و فیلم، وبلاگ ها و انجمن ها، برنامه های دوست یابی و شبکه های اجتماعی را با توجه به علایق خاص مشاهده خواهید کرد.

طراحی-انواع-اپلیکیشن-موبایل

اپلیکیشن های گردشگری و سفر

همه چیزهایی که به سفر اختصاص دارد در این گروه یافت می شود. در اینجا برنامه هایی وجود دارد که به کاربران کمک می کند تا سفر خود را تنظیم کنند، محل اقامت خود را پیدا کنند، بلیط پیدا کنند و غیره.

اینها ممکن است ردیاب پرواز، برنامه هایی برای اجاره هتل و اتومبیل، برنامه ریزان تعطیلات و راهنماهای شهر، نکات و پاداش های سفر، ساعتهایی که زمان مناطق مختلف زمانی را نشان می دهند و غیره باشد.

Mr-Trip.ir از نمونه کارهای عالی و تک در مسیر توسعه گردشگری طراحی شده توسط گروه نرم افزار پرواز سهند می باشد. با نصب این نرم افزار در تلفن همراه خود شما میتوانید از تمامی گزینه های سفر و برنامه های گردشگری و مسافرتی تورها و آژانس های مسافرتی مطلع گردید.

 محل دلخواه خود را برای تعطیلی آخر هفته و یا طولانی مدت انتخاب نمایید و به راحتی پرداخت نمایید.

از شرایط آب و هوایی مناطق مختلف آگاهی یابید. با مناطق گردشگری و اقامت گاه‌های بوم گردی آشنا شوید و به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه گردشگری دست یابید.

اپلیکیشن-هواشناسی

اپلیکیشن های هواشناسی

این نوع برنامه ها، از پیش بینی های کلی گرفته تا داده های خاص در مورد طوفان، جزر و مد، شرایط خاص آب و هوا در مکان های مختلف و غیره، را در مورد شرایط آب و هوایی به کاربران اطلاع می دهد.

http://mehrsolutions.com/

انواع سیستم عامل موبایل در طراحی اپلیکیشن های موبایل

از نظر تحقق فنی، سه نوع برنامه جهانی وجود دارد: برنامه های بومی، ترکیبی و وب.

اپلیکیشن های بومی

این برنامه ها منحصراً برای سیستم عامل خاص موبایل ساخته شده اند. برنامه های بومی دستگاه یا پلتفرمی مانند iOS ، Android ، Blackberry ، Windows Phone ، Symbian هستند. این بدان معناست که شما نمی‌توانید از این برنامه در سیستم عامل دیگری استفاده کنید.

مزیت چنین برنامه هایی عملکرد بالا و شانس بالای تجربه کاربری مثبت آنها بر اساس رابط کاربری دستگاه بومی است. آنها به API های مختلف دسترسی دارند و به سرعت از فروشگاه های برنامه به آنها دسترسی پیدا می کنند. مشکل این است که اگر می خواهید از سیستم عامل های مختلف به مخاطبان خود برسید، باید یک برنامه بومی برای هر یک طراحی و توسعه دهید و این ممکن است نسبتاً گران و وقت گیر باشد که به نوبه خود می تواند هزینه عمومی محصول را افزایش دهد.

اپلیکیشن های ترکیبی

این برنامه ها ساخته شده اند تا با استفاده از فن آوری های وب مانند HTML5 ، CSS و Javascript در چندین سیستم عامل استفاده شوند.

برنامه های ترکیبی در توسعه بسیار سریع هستند که یک مزیت قطعی است. یک پایگاه کد برای همه سیستم عامل ها ایجاد می شود که هزینه را کاهش می دهد و به روزرسانی را آسان تر می کند. API های اساسی مانند شتاب سنج یا موقعیت مکانی نیز برای آنها در دسترس است.

در مقایسه با برنامه های بومی، برنامه های ترکیبی از نظر عملکرد، سرعت و بهینه سازی عمومی بدتر هستند. علاوه بر این، برخی از الزامات طراحی وجود دارد که به طور مناسب برای دو یا چند سیستم عامل قابل انجام نیست.

اپلیکیشن های وب

اینها برنامه های نرم افزاری هستند که برای اجرا از مرورگر استفاده می کنند. آنها بیشتر در HTML5 ، CSS و Javascript نوشته شده اند و کاربر را به یک URL هدایت می کنند. در واقع ایجاد یک نشانک به صفحه وب هستند.

بزرگترین مزیت آنها حداقل نیاز به حافظه است و از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت می توانند به کاربران دسترسی داشته باشند تا پایگاه داده های شخصی را در سرور ذخیره کنند. از ایرادات برنامه های وب، اگر اتصال به اینترنت نامناسب باشد منجر به تجربه کاربر ضعیف می شود و دسترسی آنها به API ها کاملاً محدود است.

اپلیکیشن-موبایل

نکات مهم طراحی اپلیکیشن موبایل:

 • برقراری ارتباط قوی با مشتری
 • پیشی گیری از رقبا
 • ارائه راه کارهای جدید و آسان
 • ارائه برنامه های مفید
 • ارائه بازار رقابتی گرم
 • ارتقاء کیفیت کاربری بی همتا نسبت به موبایل سایت ها برای مشتریان
 • افزایش راه های ارتباطی
 • برند سازی
 • دارای نسخه اندروید و IOS
 • سرعت اجرای بالا
 • امنیت
 • به‌ روزرسانی هدفمند و منظم
 • آنالیز و بررسی رقبا
 • ایجاد تمایل در مخاطب برای اشتراک‌گذاری

در هر حالت، مشتری و یک تیم خلاق بر اساس بودجه، زمان و عوامل بیشمار نیازها و رفتار مخاطبان در مورد نوع برنامه تصمیم گیری می کنند.

با توجه به موارد گفته شده شما می توانید به راحتی اپلیکیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید و ما همیار با شما در رسیدن به اهداف بلند مدت.

قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

ازموارد مهم در طراحی اپلیکیشن موبایل  مبحث هزینه ساخت اپلیکیشن می باشد. بطور کلی هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل به عوامل بسیاری بستگی دارد. همکاران ما در شرکت پرواز نرم افزار سهند آماده ارائه مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم در این زمینه می باشند.

اپلیکیشن-موبایل
مهر راهکار

آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل

برای طراحی اپلیکیشن های موبایل روش های متعددی وجود دارن که ما به برخی از انها اشاره میکنیم:

 • Google Flutter

Flutter یکی از چارچوب های جدید گوگل، برای توسعه نرم افزارهای اندرویدی و IOS است. که این امکان را به برنامه نویسان می دهد که از برنامه، دو خروجی اندروید و IOS را همزمان و بدون تغییر در ساختار کدها، دریافت نمایند. زبان توسعه این مدل، Dart  میباشد. که از زبان های جدید و مدرن به شمار می رود. با استفاده از این آموزش قادر خواهید بود هم برای دستگاه های اندرویدی و هم آیفون برنامه بنویسید.

 • React Nativ

برای طراحی نرم افزارهای اندروید و iOS با زبان جاوا اسکریپت

در سال های اخیر با نوشتن فریم ورک های گوناگون برای جاوا اسکریپت  (JavaScript)، این زبان جای خود را در بین بهترین زبان های برنامه نویسی باز کرده است. فریم ورک جدید از جاوا اسکریپت که توسط فیس بوک ارائه شد، ری اکت نیتیو (React Native) است.

 • اسکرام (Scrum)

اسکرام (Scrum) چارچوبی برای مدیریت تیم های نرم افزاری است که باعث افزایش انعطاف پذیری تیم در فرایند توسعه محصول، پیشرفت دائمی و ایجاد یک ریتم پایدار در توسعه شده و در عین حال به تیم توسعه کمک می کند که با صرف انرژی کمتر و افزایش بهره وری محصول، نرم افزار با کیفیت تری را توسعه دهد.

آموزش-طراحی-اپلیکیشن-موبایل
آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل

 • تحلیل وبررسی بیان ایده طراحی اپلیکیشن
 • طراحی اپلیکیشن
 • پیاده سازی و توسعه اپلیکیشن
 • تست اپلیکیشن از نظر کاربردپذیری و عملکرد
 • پشتیبانی اپلیکیشن
طراحی-اپلیکیشن-موبایل
طراحی اپلیکیشن موبایل

شرکت طراحی نرم افزار موبایل

شرکت پرواز نرم افزار سهند همگام با شما در زمینه طراحی انواع اپلیکیشن موبایل

طراحی مهر راهکار همگام با شما

مشاوره و راهنمایی

گروه نرم افزاری پرواز نرم افزار سهند با مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم در راستای طراحی وب سایت مورد نیاز مشاغل آماده همکاری با تمامی انواع مشاغل و کسب و کارها.

 

پشتیبانی دائمی

شرکت نرم افزار سهند پشتیبانی دائم وب سایت طراحی شده را بر عهده گرفته و هر گونه ایرادات و خطاهای بوجود آمده در سایت طراحی شده  را در کوتاهترین مدت رفع می نماید.

ارتقاء سئو سایت

گروه مهندسی طراحی آماده ارتقاء سطح سئوی سایت‌های طراحی شده می باشد تا یافته شدن سایت شما توسط موتورهای جستجو و گوگل در سطوح بالاتر قرار بگیرد.

 

فروشگاه آنلاین

طراحی وب سایت های فروشگاهی در جهت افزایش فروش محصولات مخصوصا در روزهای تعطیل و افزایش مشتری و شناخته شدن کسب و کار شما به صورت محلی ، شهری ، و برون مرزی.

طراحی سایت وردپرسی و سفارشی

طراحی انواع سایت و وبلاگ به صورت وردپرسی و قالب آماده و انواع سایت سفارشی به صورت برنامه نویسی و HTML برای تمامی مشاغل و کسب و کارها، با ارتقاء سطح سئو و کاربری آسان و امنیت بالا .