طراحی سایت پیشرفته

طراحی سایت

طراحی انواع وب سایت پیشرفته و حرفه‌ای بصورت سفارشی و آماده در شرکت مهندسی پرواز نرم افزار سهند با تیم مهندسی مجرب و ارائه مشاوره رایگان در زمینه توسعه کسب و کار .

Advanced website design

طراحی سایت پیشرفته

یکی از مهمترین مباحث امروزی در مشاغل علی الخصوص تجارت و مارکتینگ جهت معرفی و ارائه محصولات طراحی یک وب سایت حرفه ای می باشد. طراحی سایت را با ایجاد یک چارچوب اساسی شروع کنید. بخاطر داشته باشید که طراحی کلی نسبت به اندازه های مختلف صفحه نمایش چقدر پاسخگو است تا اطمینان حاصل کنید که مطالب شما به راحتی در کامپیوترهای رومیزی و تلفن های هوشمند قابل خواندن است.

ویژگیهای وب سایت حرفه ای

طراحی رسپانسیو 

ظاهر حرفه ای

بهینه سازی سئو

امکان جستجو سریع

تولید محتوای مناسب

طراحی ساده

استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا

ایجاد وبلاگ

استفاده از شبکه های اجتماعی

 

انواع وب سایت

  • سایت فروشگاهی
  • سایت خبری یا اطلاع رسانی
  • سایت شرکتی
  • سایت آموزشی
  • سایت سازمانی
  • سایت سرگرمی

 

 در این مقاله با بیان انواع مشاغل و وب سایت های مربوطه با مراحل طراحی سایت آشنا خواهید شد.

طراحی صفحات وب سایت

نکات مهم طراحی سایت پیشرفته

با توجه به اینکه صفحه اصلی یک وب سایت یا هوم پیج، مهمترین قسمت در طراحی یک سایت می باشد. چرا که دربر گیرنده و ارائه دهنده مطلب کلی می باشد. و همانند پل ارتباطی بین صفحات زیرمجموعه است. باید در طراحی این قسمت مطالب زیر را در نظر داشته باشیم:

نحوه طراحی صفحه اصلی یا هوم پیج

شما به عنوان یک طراح یا صاحب مشاغل کوچک، باید با انواع مختلف صفحات وب موجود در آن آشنا باشید، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که کدام نوع نیازهای شما را برآورده می کند. مطالعه سایت رقبا به شما امکان می دهد قالب مناسب برای هر برند و مشتری خود را ایجاد کنید.

صفحه اصلی مرکز اصلی سایت شما است و به عنوان چهره یک مارک تجاری عمل می کند.

صفحه اصلی به بازدیدکنندگان سایت کمک می کند تا به مناطق مختلف سایت دسترسی پیدا کنند و همچنین می تواند به عنوان یک راهنما عمل کند. از آنجا که بیشتر افراد از طریق صفحه اصلی به سایت شما مراجعه می کنند، اینجاست که طراحی بیشترین اهمیت را دارد.

یک صفحه اصلی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. هنگام طراحی مهم است که به یاد داشته باشید که هدف صفحه اصلی سایت به عنوان ناوبری اصلی و نقطه مورد علاقه بازدید کنندگان سایت است. روشن کنید که تجارت چیست و پیشنهاد ارزش منحصر به فرد (UVP) را از ابتدا ارائه دهید.

ساختار سلسله مراتبی و ناوبری سایت را در صفحه اصلی ایجاد کنید. از پالت رنگ، آرم و تصاویر مارک خود مرتبط با تجارت استفاده کنید. صفحه اصلی لحن تصویر کسب و کار را تعیین می کند. بنابراین باید از طریق تصاویر و کلمات شرح حالی از اینکه شما کی هستید را بیان کنید.

پالت رنگ

Color palette

پالت رنگ و تصاویر در طراحی سایت پیشرفته

یک ترکیب رنگی عالی کاربران را به خود جلب می کند در حالی که یک ترکیب ضعیف باعث حواس پرتی می شود. این شما را ملزم می کند که یک پالت رنگی مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنید که بتواند فضای مطبوعی ایجاد کند و در نتیجه تأثیر خوبی بر بازدیدکنندگان بگذارد.

 با انتخاب یک پالت رنگی مکمل ، برای ایجاد جلوه ای متعادل در طراحی وب سایت ، تجربه کاربران را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که از فضاهای سفید استفاده نکنید زیرا وب سایت شما از بهم ریختگی و آشفتگی بصری جلوگیری می کند. همچنین از استفاده زیاد از رنگ ها خودداری کنید. 3 یا 4 زنگ برای کل وب سایت برای طراحی جذاب و واضح کافی است.

در مورد تصاویر نیز چنین است. از چندین تصویر پر جنب و جوش استفاده نکنید

وبلاگ

وبلاگ چیست و چه اهمیتی د رطراحی سایت پیشرفته دارد؟

یک وبلاگ دارای مقالات، عکس ها و فیلم هایی است که مرتباً به روز می شوند. وبلاگ ها با محتوای شخصی و راحت تری در مقایسه با مجلات شروع به کار کردند. اما از آن زمان، خطوط تار شده اند و اکنون بسیار عادی است که مارک ها و مشاغل بزرگ وبلاگ خود را دارند. افزودن محتوای خبره، اعتبار کلی یک شرکت یا یک شخص را بهبود می بخشد. وبلاگ ها همچنین مطالبی را برای پست های شبکه های اجتماعی و کمپین های ایمیل فراهم می کنند.

یک وبلاگ همچنین می تواند برای شرکت های کوچکتر دست و پا گیر باشد. قبل از اینکه به فکر راه اندازی آن باشید، مطمئن باشید که یک تیم و استراتژی برای تازه نگه داشتن مطالب در نظر گرفته اید. در واقع داشتن یک وبلاگ و ارائه چند ویدیو یا راهنما بهتر از داشتن یک وبلاگ منسوخ ناامیدکننده است.

CTA

Web Design

طراحی ساده در طراحی سایت پیشرفته

وب سایت بیش از حد طراحی شده ممکن است کار نکند. قرار دادن عناصر زیاد در صفحه ممکن است باعث منحرف شدن بازدیدکنندگان از هدف اصلی وب سایت شما شود. سادگی همیشه در یک طراحی موثر وب سایت کار می کند.

طراحی تمیز و تازه وب سایت شما نه تنها باعث جذابیت وب سایت می شود بلکه به کاربر در جهت یابی بی نقص از یک صفحه به صفحه دیگر نیز کمک می کند. بارگیری یک وب سایت با ویژگی های طراحی که برای هدف مناسب نیست ممکن است ناامید کننده باشد.

طراحی خود را تا حد ممکن ساده انجام دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند کاربرد آن را آسان بدانند و به راحتی راه خود را پیدا کنند.

Shopify یک صفحه فرود نسخه آزمایشی رایگان می باشد. عناوین ساده و فراخوان برای اقدام را فراهم می کند.

شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در طراحی سایت پیشرفته

تقریباً 2.77 میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی با ده ها سیستم عامل مختلف موجود هستند. مهم نیست که مخاطب شما چه کسانی باشد، احتمالاً آنها را در Facebook یا Twitter یا Instagram یا Snapchat یا LinkedIn خواهید یافت.

 اگرچه نمی توانید خود سیستم عامل ها را دوباره طراحی کنید، اما تا حدی بر ظاهر صفحه خود کنترل دارید و می توانید محتوایی ایجاد کنید که باعث به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی شود.

بنابراین کاربران فورا می دانند نام تجاری شما در پشت صفحه قرار دارد. از همان آرم و گزینه های رنگی استفاده کنید. صدا و شخصیت خاصی را انتخاب کنید که در تمام مطالب بدرخشد.

تولید محتوا

Content production

تولید محتوا در طراحی سایت پیشرفته

هنگام ایجاد محتوا، روی مواردی که پتانسیل بالایی برای به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی دارند مانند فیلم های سرگرم کننده، اینفوگرافیک، الگوهای رفتاری، گزارش های عمیق و پیشنهادهای رایگان تمرکز کنید.

طراحی مناسب برای موبایل

اکنون با بیش از 50٪ از افراد از طریق تلفن های همراه یا رایانه های لوکس در اینترنت گشت و گذار می کنند و ایجاد طرح های پاسخگو با طرح ها ضروری است. اکنون داشتن هر دو طرح جداگانه موبایل و تبلت و همچنین نسخه دسک تاپ مهم است.

چیدمان های مبتنی بر شبکه

استفاده از شبکه در ایجاد ساختار در طراحی به شما کمک می کند تا طرح ها را تمیز نگه دارید و همه عناصر را به طور موثر تراز کنید. و شما امکان می دهد از ستون ها ، توانایی صف آرایی بخشهای مختلف برای ایجاد این احساس متعادل و یک وب سایت شیک و تازه استفاده کنید.

صفحات راهنما و تماس

فهرست یا صفحه تماس مکانی است که کاربران می توانند با شما یا دیگران ارتباط برقرار کنند.

وقتی می خواهید مخزنی از مشاغل یا افراد درون یک سازمان را لیست کنید، این نوع وب سایت به خوبی کار میکند. به عنوان مثال، یک دایرکتوری رستوران محلی دارای غذاخوری های منطقه با منوها، محدوده قیمت، شماره تلفن و نظرات است.

ماهیت یک سازمان فرصتی را برای وب سایت فهرست ایجاد می کند. به عنوان مثال، یک انجمن دندانپزشکان محلی در یک شهر ممکن است هر یک از اعضا، حوزه تخصص و اطلاعات تماس آنها را لیست کند. این گزینه طراحی را برای مشتریان در جیب عقب خود نگه دارید.

طراحی وب سایت فوشگاهی

فروشگاه آنلاین

یک فروشگاه آنلاین معمولی مشتری را قادر می سازد تا محصولات و خدمات شرکت را مرور کند، عکس ها یا تصاویر محصولات را به همراه اطلاعاتی در مورد مشخصات محصول، ویژگی ها و قیمت ها مشاهده کند. فروشگاه های آنلاین معمولاً خریداران را قادر می سازند تا از ویژگی های “جستجو” برای یافتن مدل ها، مارک ها یا موارد خاص استفاده کنند.

فن آوری های جدید فناوری اطلاعات نحوه خرید مردم در قرن 21 را کاملاً تغییر داده است. اینترنت و دستگاه های تلفن همراه امکان خرید محصولات یا خدمات را در هر زمان و در هر مکان امکان پذیر کرده است. در نتیجه تعداد بسیار زیادی از وب سایت های تجارت الکترونیکی در شبکه جهانی وب ظاهر شده و به رقابت با یکدیگر ادامه می دهند.

فروشگاه آنلاین

Online shop

وب سایت فروشگاهی

یک فروشگاه آنلاین معمولی مشتری را قادر می سازد تا محصولات و خدمات شرکت را مرور کند، عکس ها یا تصاویر محصولات را به همراه اطلاعاتی در مورد مشخصات محصول، ویژگی ها و قیمت ها مشاهده کند. فروشگاه های آنلاین معمولاً خریداران را قادر می سازند تا از ویژگی های “جستجو” برای یافتن مدل ها، مارک ها یا موارد خاص استفاده کنند.

وب سایت تجارت الکترونیکی مقصدی برای خرید آنلاین است که کاربران می توانند محصولات یا خدمات را از شرکت شما خریداری کنند.

یک وب سایت فروشگاهی قوی امکان جستجوی محصولات، فیلتر کردن بر اساس دسته ها، برجسته کردن فروش ویژه و خرید را آسان می کند.

تیم شما می تواند موجودی آنلاین را به راحتی به روز کرده و محصولات جدید را لیست کند. از آنجا که سیستم بهم پیوسته است، فروش، تدارکات و بازاریابی از آنچه که بخوبی کار می کند مطلع می شوند.

 در قسمت طراحی، سیستم عامل های تجارت الکترونیکی چندین الگو را ارائه می دهند که تقریباً با هر نوع کسب و کار مطابقت دارند.

تصاویر به صورت حرفه ای باید طراحی شود و محصول را به وضوح نشان دهد. اما توضیحات در ابتدا مختصر و با جزئیات بیشتر در صفحه محصول بیان شود.

طراحی وب سایت فروشگاهی

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

تصاویر در طراحی سایت پیشرفته

از آنجا که خریداران آنلاین معمولاً به کالای واقعی دسترسی ندارند، ظاهر بصری آنچه به صورت آنلاین می فروشید بسیار مهم است. تصور کنید که از طریق یک وب سایت تجارت الکترونیکی در حال خرید لباس هستید.

در یک فروشگاه واقعی می توانید موادی را که از آن ساخته شده لمس کنید، آن را امتحان و با رنگ سایر لباس ها مطابقت دهید.

اما هیچ یک از این اقدامات به صورت آنلاین انجام نمی شود. آنچه فروشگاه های الکترونیکی می توانند استفاده کنند تصاویری است که قرار است مشتری را به کالاهای خاص متقاعد کند.

توضیحات محصول در طراحی سایت پیشرفته

شرح دقیق محصول تصمیم خریدار را برای سهولت خرید انجام می دهد. همچنین به دلیل انتظارات بی نظیر در مورد توصیف محصول و خود محصول، تعداد خریداران ناراضی کاهش می یابد.

به خریداران بگویید که چگونه از محصول و همچنین ویژگی های آن بهره مند می شوند.

قیمت گذاری در طراحی سایت پیشرفته

بر اساس اینفوگرافیکی، 52٪ از افراد بیشتر وارد فروشگاهی می شوند که علامت “فروش” نشان داده شده است. همین اصل با فروشندگان آنلاین کار می کند. اگر برخی از محصولات را با قیمت کمتر ارائه می دهید، این موضوع را در وب سایت خود روشن کنید. رایج ترین رنگ برای علائم فروش قرمز است. علامت “فروش” قرمز اضافه کنید و از طریق قیمت قدیمی و همچنین برجسته کردن علامت جدید، ضربه بزنید. این تکنیک ساده باعث می شود خریداران باور کنند که با خرید این محصول به جای یک محصول مشابه دیگر، در هزینه های خود پس انداز می کنند.

همچنین قیمت نهایی محصول شامل مالیات و هزینه های تحویل باید به وضوح در صفحه توضیحات محصول نوشته شود.

در طراحی سایت پیشرفته گزینه ها را بدهید

آنچه که خواسته های یک مشتری را برآورده می کند لزوماً همان خواسته مشتری نیست. با ارائه طیف گسترده ای از گزینه ها تعداد مشتریانی که می توانید رضایت آنها را جلب کنید افزایش می یابد.

دکمه شبکه های اجتماعی در طراحی سایت پیشرفته

همیشه به خاطر داشته باشید که ما در عصر رسانه های اجتماعی زندگی می کنیم. دکمه های “پسندیدن” و “اشتراک گذاری” یک روش خوب برای افزایش آگاهی خریداران احتمالی درباره محصولات شما به صورت رایگان است.

نظرات خریداران در طراحی سایت پیشرفته

طبق نظرسنجی توسط Search Engine Land، تقریباً 72٪ از مصرف کنندگان بیشتر به توصیه های شخصی مصرف کنندگان نسبت به بررسی آنلاین اعتماد دارند. همچنین نظرات خریداران در مورد محصولات مختلف یکی از راه های نظارت بر رضایت مشتری و ایده های منبعی برای بهبود خدمات شما در آینده است تا محصولات دیگر را ارائه دهید.

تجارت اینترنتی Oracle / ATG یک پلت فرم بین کانال پیشرو است. Business Business Intelligence آن، داده های مربوط به رفتار مشتری در وب سایت و همچنین اطلاعات دموگرافیک را از طریق کانال های مختلف ترکیب می کند. این به وب سایت شما این امکان را می دهد تا بهترین محصول منطبق بر علاقه مشتری شما را ارائه دهد و فروش آنلاین را افزایش دهد.

سیاست عودت، تعویض و تضمین کالا در طراحی سایت پیشرفته

بسیاری از خریداران آنلاین نگرانند کالایی که خریداری می کنند دقیقاً همان چیزی نباشد که انتظار دارند. با گفتن سیاست های امکان بازگشت و ضمانت از آنها اطمینان حاصل کنید که در آنجا طرح پشتیبان برای کسانی که از خرید راضی نیستند وجود دارد. در صورت فروش محصولات از تولید کنندگان شخص ثالث، بهتر است لینک هایی را به سیاست تضمین آنها در وب سایت خود ارائه دهید.

ضمانت امنیت خرید اینترنتی در طراحی سایت پیشرفته

اطلاعات احراز هویت دارنده کارت هدف اصلی هکرها است. با درج مهر اعتماد آنها را متقاعد کنید که معاملات آنها کاملاً ایمن خواهد بود.

با این حال ارسال مهر و موم کافی نیست. شما باید مطمئن شوید که وب سایت تجارت الکترونیکی شما فقط ایمن به نظر نمی رسد بلکه صد در صد ایمن است. برای دستیابی به این هدف، میتوانید ارائه دهنده میزبانی سازگار با PCI DSS را انتخاب کنید.

وب سایت خبری

News website

طراحی وب سایت خبری یا اطلاع رسانی

وب سایت های خبری صرف نظر از اینکه چه نوع اخباری را پوشش می دهند، با چالش نمایش مقدار زیادی از محتوا در صفحه اصلی روبرو هستند. که باعث ایجاد چیدمان، قابلیت استفاده و چالش های ناوبری برای طراح می شود.

بررسی چگونگی پرداختن به این چالشها توسط وب سایتهای خبری برای طراحانی که با انواع دیگر وب سایتها کار می کنند، از جمله مواردی که دارای طرح زمینه وبلاگ هستند، می تواند ارزشمند باشد.

کسب درآمد از فاکتورهای اصلی وب سایت های خبری است. و جالب است که ببینید چگونه آنها تبلیغات را در طراحی ادغام می کنند. در برخی موارد، تبلیغات تا حدی مزاحم یا بیش از حد است. اما اکثر وب سایت های خبری می توانند بدون جلب توجه خوانندگان، از تبلیغات استفاده کنند.

انواع وب سایت

طراحی وب سایت شرکتی

وب سایتهای شرکت به معنی کلیه وب سایتهایی است که توسط شرکت یا شرکتهای تابعه تحت مالکیت، اداره یا میزبانی می شوند. یا شرکت و شرکتهای تابعه از طریق آنها تجارت را انجام می دهند.

تمام اسناد، پرونده های ASP ، HTML ، DHTML ، SHTML و XML ،  و CGI  و سایر اسکریپت ها، تمامی کدهای برنامه نویسی نرم افزار (منبع و شی)، بایگانی ها، و گزارش های سرور و ترافیک مربوط به این وب سایت ها، در هر مورد منحصر به محتوای شخص ثالث است.

وب سایت های شرکتی برای فروش محصولات نیستند. بلکه در عوض ارائه اطلاعاتی در مورد این واقعیت هستند که شرکت از حقوق اطلاعات و مشارکت سهامداران تبعیت می کند و انجام وظایف و تعهدات شرکت ها و قراردادهای آنها را تسهیل می کند.

 بنابراین ما به یک وب سایت نگاه می کنیم اما دارای ویژگی های خاصی است، زیرا این سیستم خاص خود را دارد و باید مشخص شود این یک وب سایت با این مشخصات است.

طراحی وب سایت آموزشی

وب سایت هایی که با هدف آموزش طراحی می شوند می توانند شامل وب سایت هایی باشند که دارای بازی، فیلم یا منابع مرتبط با موضوع هستند و به عنوان ابزاری برای افزایش یادگیری و تکمیل آموزش در کلاس عمل می کنند. این وب سایت ها به ویژه در عصر امروز روند یادگیری را برای دانش آموز سرگرم کننده و جذاب می کند.

طراحی وب سایت سازمانی

برای سازمانها سایتی که طراحی میشه نباید با یک شرکت یا وب سایت تجاری اشتباه گرفته شود. هدف این است که منافع و نظرات یک گروه خاص را در بر بگیرد و صرفاً برای همین منظور ایجاد شده است.

طراحی وب سایت های سرگرمی

برای این دسته میتوان انواع وب سایتهای تفریحی، گردشگری و مجله ها، گیم کده ها و .. نام برد.

طراحی وب سایت حرفه ای